Szent István – napi kenyérverseny

2018-ban is meghirdette a Magyar Pékszövetségkenyér a Szent István – napi kenyérversenyt. A megmérettetésre három kategóriában – búzakenyér, teljes kiőrlésű kenyér és innovatív kenyér – lehetett nevezni. Iskolánk a teljes kiőrlésű kategóriában két termékkel – tönkölybúzás csodacipóval és rozsvirágkenyérrel-nevezett.
kenyér1A csodacipó – amit az egykori tanulóink, Zelenka Ferenc szakoktató és Pálinkóné Kónya Anita pék szakmunkás közösen fejlesztettek ki- harmadik díjat nyert. Ennek a helyezésnek azért van nagy jelentősége, mert még nem volt példa arra, hogy szakképző iskola induljon ezen a versenyen. kenyér2Az eredmény tanúsítja, hogy intézményünkben a szakmai alapok elsajátíttatása mellett az innovációra is nagy hangsúlyt fektetünk. Célunk az, hogy nálunk olyan tanulók végezzenek pékként, akik nemcsak az alapvető termékeket tudják elkészíteni, hanem alkalmasak újak kifejlesztésére is.
Gratulálunk az eredményhez!