2019. október

2019. október 1. GINOP szupervízió volt

2019. október 4. 10:00 rádiós megemlékezés volt az Aradi vértanúk napja alkalmából

2019. október 7-én a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szervezésében 50 fő 7. és 8. osztályos tanuló érkezett kísérő tanáraikkal Csongrádról és Bokrosról.
A program Dombovári Tamás igazgató úr iskolabemutató előadásával kezdődött, majd 3 csoportban látogatták meg a diákok a tanműhelyeinket ( hús, pék, cukrász ) és a labort.
A laborban érzékszervi vizsgálatokat végeztek, játékos feladatokat oldottak meg. A tanműhelyekben ízelítőt kaptak az ott folyó munkákról.
A program végén az iskolánkban készített hosszú zsemlét, virslit kaptak, ásványvizet.
Az általuk font mini kalácsokat, briósokat kisütve mindenki elvihette.

2019. október 7-én 15:30-tól – 17:00 óráig Fogadó óra volt
2019. október 7-én 16:30-tól összevont szülői értekezletvolt a 9. és XI. évfolyamnak
2019. október 7-én 17:00-től osztály szülői értekezletek kezdődtek

2019. október 10. 7. és 8. órában a 9:HP, 9.PC, 10.HP, 10. PC és XI. osztály tanulóinak GINOP projekt foglalkozás volt a tornacsarnokban.
Téma: Európai Uniós partnereink ( Románia – Erdély, Franciaország, Finnország )
A feladatok célja ezen országok minél szélesebb körű megismerése játékos formában.
Az osztályok társasjátékban, kvíz kérdések megválaszolásában, képfelismerésben, akadálypálya teljesítésében, Petanque – francia eredetű golyós játékban mérték össze tudásukat.
Előzetes feladat volt: az adott ország térképén jelölni történelmi eseményeket, nevezetességeket, gasztronómiai különlegességeket stb.
A csapatok jutalma gyümölcs és csokoládé volt.
Minden résztvevő sok új ismerettel, élménnyel gazdagodott.

Pest 4 Pest 32019. október 11-én rendezték meg a Hagyományőrző Pékversenyt Budapesten a Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskolában.Pest 1

Iskolánkat Kocsis Emese végzős pék tanuló képviselte a pozsonyi kifli sütő versenyen.
Az elért eredmény: ezüstérem
Felkészítő tanár: Zelenka Ferenc
Gratulálunk a versenyzőnek és a kollégánknak!

2019. október 14-én a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szervezésében 30 fő 7.osztályos tanuló érkezett kísérő tanárával a szegedi  Gedói Általános Iskolából.
A program Dombovári Tamás igazgató úr iskolabemutató előadásával kezdődött, majd 2 csoportban látogatták meg a diákok a tanműhelyeinket (hús, pék, cukrász) és a labort.
Az általuk font mini kalácsokat, briósokat kisütve mindenki elvihette.

2019. október 16-án volt a Kenyér Világnapja!
kenyer2A svájci székhelyű Pékek Világszövetsége 2001-es kongresszusán döntött úgy, hogy október 16. legyen a KENYÉR VILÁGNAPJA.
A világnap célja, hogy bemutassa a világ legfontosabb élelmezési cikkének – az életfontosságú ásványi anyagokat tartalmazó, fontos energiaforrásnak –, a kenyérnek a jelentőségét.
Az ünnep alkalmat ad arra is, hogy a pékek áldozatos munkájára és a kenyér jelentőségére a nagyközönség figyelmét is felhívják.
A képeken a tanműhelyünkben készült kenyér látható.

Börze12019. október 17 – 18. a Szent- Györgyi Albert Agórában a Csongrád Megyei Kormányhivatal Pályaválasztási Napokat szervezett, mely rendezvényen iskolánk is jelen volt.

Rotary2Rotary32019. október 15-én a XII. osztály, október 21-én a XI. osztály és a 9. PC osztály a 6. 7. 8. órában  tett őszi sétát a szegedi Rotary- tanösvényen.
Kísérők: Mucsi Mária, Csabáné Neogradi Irén, Vincze Tamás osztályfőnökök

2019. október 18-án délelőtt a Rókusi Általános Iskola 2. osztályos és 6. osztályos tanulói látogatást tettek a pék-és hústanműhelyben.

Budapest 1 Budapest 22019. október 22-én a 10. HP osztály osztálykirándulásra utazott Budapestre. A program: a Nemzeti Múzeum kiállításainak megtekintése, ismerkedés a főváros nevezetességeivel.
Kísérő tanár: Dr. Kovács Márta osztályfőnök

műsor3 műsor2 műsor12019. október 22-én 13:00 órakor iskolai ünnepség volt a tornateremben az 1956-os forradalom és szabadságharc napja alkalmából. A műsort előadták a XII. osztály tanulói.
A műsort összeállította és betanította: Vekety László szaktanár

2019. október 23-án Nemzeti ünnep volt
2019. október 24-25-én Tanítás nélküli munkanapok voltak.

2019. október 26-án Pályaválasztási Börze volt az Arany János Általános Iskolában
Iskolánkat képviselte: Kocsondi Antónia Márta igazgatóhelyettes, Gere Zsuzsanna szaktanár

2019. október 28 – 31-ig Őszi szünet volt