2019. március

2019. március 2-án a franciaországi Brestbe utazott 6 tanuló – Németh Jenő, Gyöngyösi Patrik, Ilia Ádám, Gémes Szabolcs, Kocsis Emese, Tóth Anikó 11. HP osztályos tanulók – 6 hetes szakmai gyakorlatra az Erasmus+ pályázat keretében

Brest 4 Brest 3 Brest 2 Brest 1 Brest 5

2019. március 4 – 8. Projekthét – téma: a tolerancia! Márc. 6-án és 7-én Tolerancia – nap

Iskolánk az élelmiszeripari-szakképzés bázisa

2019. március 4-én jelent meg egy cikk a www.magyarmezogazdasag.hu oldalon:

2019. március 6-án 8:00-13:00-ig a 10. HP, 11.P, XI. XII. osztályoknak volt foglalkozás.
A nap egy bevezető beszélgetéssel kezdődött, melyet Dr. Kovács Márta tanárnő tartott, majd külső előadók érkeztek, akik LMBT foglalkozást tartottak a tanulóinknak. Ezután érzékenyítő foglalkozás volt a vakok mindennapjaival kapcsolatban, Tolerancia1amit Kurucsai Szabolcs az Árboc Egyesület elnöke tartott, és vakvezető kutyája, Elvis is bemutatkozott. Gere Zsuzsanna tanárnő és Antal Bernadett tanárnő vezetésével érzékenyítő játékokat játszottak a diákok, majd egy öregség szimulátor segítségével megtapasztalhatták, hogy hogyan változik az emberi test az életkor előrehaladásával.
A nap végén ülőröplabda játékot játszottak, amely a mozgássérültek sportjátékába nyújtott betekintést, megtapasztalást.
A gyakorlatokat nem érintette a program.
A 9.HP és 9.PC osztálynak külön órarendje volt ezen a napon, melyet az osztályfőnök hirdetett ki.

2019. március 7-én 8:00-13:00-ig a 9.HP és a 9. PC osztályok vettek részt az előző napi foglalkozásokon.
A gyakorlatokat nem érintette a program.
A 10. HP osztálynak órarend szerinti órái voltak.
A 11. P osztály gyakorlaton volt.
A XI. és XII. osztálynak külön órarendje lesz ezen a napon, melyet az osztályfőnök hirdetett ki.

2019. március 6 – 8. Húsos SZKTV-t rendeztek Kiskunfélegyházán.
Iskolánkat Búcsú Péter 11. húsfeldolgozó osztályos tanuló képviselte. Péter bekerült az első öt helyen végzettek közé, a végleges eredményt a budapesti Szakma Sztár döntő fordulójában tudjuk meg áprilisban.
hus szktv 2 hus szktv 1A félegyházi versenyen két különdíjban részesült, övé lett a legjobb írásbeli dolgozat 100%-os eredménnyel, és a legjobb szóbeli felelet, melyen szintén 100%-ot teljesített.husos1
Felkészítő tanárai: Harmatosné Ráczi Erika technológia szaktanár, Vígh Antal szakoktató, Csapiné Eperjesi Melinda, Vekety László, Csabáné Neogradi Irén szaktanárok.
Gratulálunk az elért eredményhez tanulónknak és felkészítő tanárainak!
További sikeres felkészülést kívánunk a döntőre!
cikk a versenyről:

husos8 husos3 husos7

Az iskola minden tanulójának:
2019. március 11-én 16:00-17:00-ig Fogadó óra és
2019. március 11-én 17:00 órától Szülői értekezlet volt.

2019. március 12 – 14. Pék SZKTV volt Székesfehérváron
Iskolánkat Stul Nikolett 11. pék osztályos tanuló képviselte, elért eredménye 15. helyezés.
Felkészítő tanárai: Csapiné Eperjesi Melinda, Ferencvári Dóra szaktanárok és Zelenka Ferenc szakoktató.

márc.152019. március 14-én 12:55-től iskolai ünnepség volt a tornacsarnokban.
Megjelenés ünnepi öltözetben! A műsort a 11. pék osztályos tanulók készítették.
Felkészítő tanár: Csapiné Eperjesi Melinda

2019. március 15. nemzeti ünnep

Finn1 Finn2 Finn32019. március 18 – 22. között 3 kollégánk – Csóti Ildikó, Gere Zsuzsanna, Dr. Kovács Márta – Finnországba Tamperébe utazott szakmai tanulmányi útra az ERASMUS+ program keretében.

2019. március 24 – április 22. között finn pék tanulók és kísérőik érkeztek iskolánkba az ERASMUS+ program keretében. A diákok 4 hétig, a tanárok 2 hétig, és egy finn cég képviselője 1 hétig maradtak. Raina és Riikka pék-cukrász tanulók, akik az első héten magyar termékekkel ismerkedtek, de készítettek finn teasüteményt és rozskenyeret is.

finn07 finn06 finn05 finn03 finn02 finn01

2019. március 25 – 29. között iskolánkból 20 tanuló a ”Határtalanul” program keretében Csíkszeredába látogatott szakmai tanulmányi útra.Erdély 2Erdély 3
Erdély 4Kísérőtanár: Bori Zoltán és Fodor Gábor

A Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Természetbarátok munkaközössége a 2018/2019-es tanévben is megrendezte Országos Természetismereti Vetélkedőjét. Ebben az évben kilenc település:Somogyzsitva Pápa, Szeged, Vép, Szombathely, Kiskunfélegyháza, Ásotthalom, Villány, Balatonszentgyörgy és Somogyzsitfa, tizenegy iskolájából neveztek csapatok. A huszonhárom csapatból tíz nyert meghívást a március 27-én Somogyzsitfán megrendezésre került döntőre. Délelőtt elméleti tudásukról adtak számot a versenyzők, délután pedig egy tíz akadályból épített pályán mutathatták meg ügyességüket. Az összetett verseny legeredményesebb csapatai, tanulói értékes tárgyjutalmakban részesültek.
Iskolánkat Kiss Ádám, Lengyel Barbara, Szuromi Éva XI. osztályos tanulók képviselték.
9. helyezést értek el.
Felkészítő – és kísérőtanár: Csabáné Neogradi Irén