2019. május

2019. május 1. munkaszüneti nap volt

2019. május 2. a végzős tanulók utolsó tanítási napja

2019. május 2. 14:45-től osztályozó értekezlet volt a végzős osztályokban tanító tanároknak

2019. május 3-án 16:00 órakor kezdődött a ballagás.
ballagás02 ballagás01 ballagás08A végzős osztályok az iskolazászló útmutatásával Igazgató Úr vezetésével osztályfőnökeikkel végigjárták utoljára az iskola épületét a számukra utoljára megszólaló csengő hangja után.
ballagás04A tornateremben a meghívott vendégek, szülők, diákok, tanárok jelenlétében ballagási műsor volt. A műsorközlő, Lengyel Barbara XI. szakközépiskolai osztály tanulója, köszöntötte a ballagókat:
XII. szakközépiskolai osztályt – osztályfőnök: Vincze Tamás tanár úr, 11. húsfeldolgozó – pék osztályt – osztályfőnök: Harmatosné Ráczi Erika tanárnő, 11. pék osztályt – osztályfőnök: Csapiné Eperjesi Melinda tanárnő, majd felkérte Dombovári Tamás igazgató urat ünnepi beszéde megtartására.
Gyuris Fanni XI. osztályos tanuló búcsúztató beszédet mondott az alsóbb évfolyamok tanulóinak nevében, majd a végzősök nevében Szép Noémi 11. pék osztály tanulója búcsúzó beszédét hallgathatták meg a jelenlévők.
ballagás03 ballagás05 ballagás06Ezután az iskolazászló átadása következett. A zászlót átadta: Elekes Edina 11. pék osztályos tanuló,Kapocsi Balázs 11. húsfeldolgozó – pék osztályos tanuló, Gémes Martin XII. osztályos tanuló.
A zászlóra szalagot kötött Búcsú Péter 11. húsfeldolgozó –pék osztályos tanuló.
A zászlót átvette: Kocsis Emese és Makán György 10. húsfeldolgozó –pék osztályos tanuló, Sipka Andor XI. osztályos tanuló.
Dombovári Tamás igazgató úr jutalmakat adott át: Kapocsi Balázs és Sárközi Erika 11. húsfeldolgozó –pék osztályos tanulóknak, Kádas János és Stul Nikolett 11. pék osztályos tanulóknak, Gecse Henrietta és Sárközi Enikő XII. osztályos tanulóknak.
Vekety László tanár úr az iskola alapítványának kuratóriumi titkára is jutalmazta a ballagókat.
Jutalmat kapott: Búcsú Péter 11. húsfeldolgozó–pék osztályos tanuló, Szép Noémi 11. pék osztályos tanuló és Váczi Klaudia XII. osztályos tanuló.ballagás07
Csóti Ildikó tanárnő a Diáktanács vezetőjeként jutalmazta Szép Noémi 11. pék osztályos tanulót a Diáktanácsban végzett kiemelkedő munkájáért.
Az ünnepségen elhangzott a külföldi tanulmányi úton részt vett tanulók neve és köszöntötték a különböző versenyeken részt vett tanulókat is, kiknek az eredményeit itt tekintheti meg!
A Szózat elhangzása után az osztályok az udvaron elengedték a lufikat.

2019. május 6-14-én kezdődtek az írásbeli érettségi vizsgák:
2019. május 6. magyar nyelv és irodalom
2019. május 7. matematika
2019. május 8. történelem
2019. május 9. angol nyelv
2019. május 10. német nyelv
2019. május 14. biológia

2019. május 13. tanítás nélküli munkanap volt

2019. május 13. 8:00 órától Írásbeli szakmai vizsga volt / húsfeldolgozó, pék, technikus

dav dav2019. május 20. 14:45-től az Erasmus+ pályázat keretében Franciaországban és Finnországban tanulmányi úton járt tanáraink képes élménybeszámolóját hallgattuk meg, majd finom francia croissant és finn cukros kardamommal ízesített fánkocskákat kóstolhattunk.

Hídi3 Hídi2 Hídi12019. május 24-25-26-án az Oskola utca idén is a Civilek Utcájává változott a Hídi vásár idejére. A legkülönfélébb tevékenységeket ellátó szervezetek, alapítványok és egyesületek munkájával és törekvéseivel ismerkedhettek meg az érdeklődők. A kiállítók interaktív bemutatókkal, gyerekfoglalkozásokkal és játékos programokkal készültek. Ismertettük a Fodor József Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola képzéseit, termékbemutatót tartottunk, kiállítottuk a húsfeldolgozás régi eszközeit, az érdeklődők a mézeskalács díszítésének fortélyaival is megismerkedhettek.

2019. május 29. 8:00-12:00 OKM volt iskolánk 10. évfolyamos tanulóinak