2019. február

2019. február 1. a félévi értesítések kiosztásra kerültek.

2019. február 8-án tanítás nélküli munkanap volt.

2019. február 8-án 8:00 órától félévzáró értekezletet tartott a nevelőtestület.

2019. február 8-án 18:00 órakor a szegedi Vármegye Étteremben kezdődött iskolánk végzős diákjainak hagyományos szalagtűzése, majd a bál.
A szalagtűzés megható pillanatának a tanulók szülei, vendégei, tanárai, diáktársai is részesei lehettek.
A műsorközlő – Antal Bernadett tanárnő – köszöntötte a jelenlévő szülőket, vendégeket, pedagógusokat, felkérte a végzős tanulók képviselőit, hogy tűzzék fel a szalagot az igazgatóság tagjainak. Szalagot tűzött: Szép Noémi 11. pék osztályos tanuló és Kapocsi Balázs 11. húsfeldolgozó-pék osztályos tanuló.
Kocsondi Antónia Márta igazgatóhelyettes az osztályfőnököknek tűzött szalagot. Az osztályfőnökök a tanulóknak tűzték fel a szalagot, amely jelképezi, hogy már csak néhány hónap van a vizsgákig, elérkezett a megmérettetés, számonkérés ideje, lassan búcsúzni kell az önfeledt diákévektől.
Utána a végzős osztályok szalagtűzése és az osztályfényképezés következett:
Érettségiző XII. osztály, osztályfőnök: Vincze Tamás
11. pék osztály, osztályfőnök: Csapiné Eperjesi Melinda
11. húsfeldolgozó- pék osztály, osztályfőnök: Harmatosné Ráczi Erika
Az ünnepélyes szalagtűzés után Kocsondi Antónia Márta igazgatóhelyettes köszöntötte a vendégeket és megnyitotta a bált.
A végzős tanulók nyitótánca bécsi keringő volt. Koreográfiát összeállította és a táncot betanította: Csapiné Eperjesi Melinda és Vekety László iskolánk tanárai.
A táncot bemutatta:
Elekes Edina, Kádas János, Kovács István, Nickmann Ádám, Szép Noémi 11. pék osztályos tanulók, Bartalovics László, Harmados György, Harmados Vivien, Sárközi Erika 11 pék- húsfeldolgozó osztályos tanulók, Sárközi Enikő XII. osztályos tanuló, Asztalos Sándor XI. osztályos tanuló, Németh Jenő 10. pék-húsfeldolgozó osztályos tanuló, Harangozó Violetta, Sárközi Barbara, Szélpál Anna 9. pék-cukrász osztályos tanulók és Bócsó István.
A táncosok a bemutató után felkérték tanáraikat, szüleiket, testvéreiket is egy keringőre.
A vendégek táncoltak, vacsoráztak, beszélgettek.

davVacsora előtt a 11. húsfeldolgozó-pék osztályos tanulók osztálytánca szórakoztatta a vendégeket.
A műsorszámot betanította: Harmatosné Ráczi Erika osztályfőnök.
A bál zárása előtt izgalommal várták a jelenlévők a tombolasorsolást.
Az ajándékokat az iskola tanárai, dolgozói, a Fodor József Élelmiszeripari Középiskola és Kollégium Alapítványa ajánlották fel.dav
A tombolajegyekből befolyt összeget iskolánk alapítványa a tanulók jutalmazására, tanulmányi ösztöndíjra fordítja, és rendezvények támogatására használja.
A Fodor József Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola és a Fodor József Élelmiszeripari Középiskola és Kollégium Alapítványának szervezésében megvalósuló szalagavató bált támogatta:
a PICK Zrt., a Varga Pékség 95 Kft., az Auchan Áruház Szeged, Tesco Szeged, Szegedi Sütödék Kft.
Kellemes hangulatban telt az este, a szórakoztatásról a Travel Trió zenekar gondoskodott.
A bálon készült video itt tekinthető meg!

2019. február 11-én 14:30-tól az Országos Véradó Szolgálat előadást tartott a zsibongóban a XI. XII. 11.P és 11.HP osztályok tanulóinak.

2019. február 15-én iskolánk adott helyet a Zrínyi Ilona Matematikaversenynek.

Iskolánk hústanműhelyében készített termékekből állítottunk össze hidegtálakat.

hidegtál 1 hidegtál 2 hidegtál 3 hidegtál 4 hidegtál 5

Iskolánk hústanműhelyében készített termékekből állítottunk össze hidegtálakat.

2019. február 22-én 10:00 órától rádiós megemlékezés keretében állítottunk emléket a kommunista diktatúra áldozatainak.

2019. február 25-én és 26-án tanítás nélküli munkanap volt.

2019. február 27-én Budapesten “Ments meg egy kertet!” program díjátadó ünnepsége volt, melyen iskolánkat Csóti Ildikó tanárnő képviselte.