2018. december

2018. december 1-jén szombaton tanítási nap volt „B” hét hétfői órarend szerint, rövidített órákkal.

2018. december 1-jén iskolánk bemutatkozott a szegedi Arany János Általános Iskolában 9:00-12:00-ig a város többi szakképző iskolájával együtt.

2018. december 2-án hazaérkeztek tanulóink Csíkszeredából.

2018. december 6-án a XII. osztály 2. csoportja 19:00 órától a Szegedi Nemzeti Színház Kisszínházában Örkény István: Tóték című darabját tekintette meg.
Kísérő tanár: Dr. Kovács Márta

2018. december 9-én hazaérkeztek tanulóink a finnországi Tamperéből.

2018. december 15-én tanítás nélküli munkanap volt.

Boldogságfalva Közhasznú Alapítvány által kezdeményezett hagyományos decemberi ételosztásra iskolánk dolgozói önkéntes munka és anyagfelajánlással 500 adag mézeskalács csomagot sütöttek.
A mézeskalács csomagokat december 17-én az Alapítvány elszállította.

süti 1süti 2Meghitt adventi hangulatban december 17-én 14:45-től karácsonyi sütiversenysüti 3 volt az 1-es teremben. 12 féle süteményt neveztek be az induló versenyzők torta, édes aprósütemény és sós aprósütemény kategóriában.
Kóstolhattunk Sacher tortát, hólabdát, zabpehely muffint, sajtos sütit, Karácsonyi álom fantázianevű finomságot, Nérot, tepertős pogácsát, kakaós csigát, csokis-meggyes muffint, almás sütit, krumplis lepényt, képviselő fánkot.
tárlat 4A jelenlévő tanulók, az iskola vezetősége, a tanárok és a cukrász szakoktató alkották a zsűrit.
A verseny eredményhirdetése a december 20-i karácsonyi műsoron lesz.
A kóstolás közben finom teákat is kínáltunk.
Játékos formában a csapatok cukrászsütemény-felismerő versenybe is beneveztek, a jutalom csokoládé volt.
A zsibongóban megnyílt a karácsonyi tárlat is.

tárlat 3 tárlat 2 tárlat 1
Köszönjük a nevezéseket!

2018. december 20-án rendezte meg iskolánk hagyományos karácsonyi műsorát a tornacsarnokban. Feldíszített karácsonyfa, gyertyákkal berendezett adventi asztal, kellemes zene fogadta a vendégeket, iskolánk nyugdíjas pedagógusait, tanárait, egykori és leendő diákjait. Iskolánk igazgatója, Dombovári Tamás meggyújtotta az ünnepi gyertyát, amellyel kezdetét vette a műsor.
kari 1Elsőként a 9.HP osztály tanulói adtak elő egy kedves mesejátékot A Róka, mint Mikulás címmel. A darabot betanította Dr. Kovács Márta tanárnő. A prózai darab után egy keringőt láthattunk Kiss Ádám, Kiss Nóra, Lengyel Barbara, Pintér Anita, kari 2Asztalos Sándor és Orbán Dániel tanulóktól. A táncot betanította: Kiss Ádám tanuló.
A 11. pék osztály tanulói 3 rövid verset olvastak fel. Ezután a XI. osztály tanulói angol nyelven adtak elő egy jelenetet A jóindulatú fenyőfa címmel. A műsorszámot betanította: Antal Bernadett tanárnő.
kari 3A 10. HP osztály tanulói Racionális mese a Mikulásról címmel mutattak be egy kisfilmet.
A darabot betanította és a kisfilmet elkészítette: Szegváriné Farkas Gabriella tanárnő.
A műsorszámokat megszakítva került sor a Karácsonyi sütiverseny és a Karácsonyi tárlat eredményhirdetésére. A díjakat Dombovári Tamás igazgató úr adta át. A sütiversenyen a torta kategóriában első helyezett Kádár–Németh Amarilla 9. pék-cukrász osztályos tanuló Sacher tortája lett. Az édes aprósütemény kategória nyertese a Hólabda süti, amelyet Tóth Ramóna és Faragó Nikolett 9. pék-cukrász osztályos tanulók készítettek. A sós aprósütemény kategória győztese Balogh László XI. osztályos tanuló tepertős pogácsája lett, melyet saját készítésű tepertővel ízesített.
A Karácsonyi tárlat díjazottjai:
Fotó kategóriában Harangozó Violetta 9. pék-cukrász osztályos tanuló
Képzőművészet kategóriában: Hegyi levente 9. HP osztályos tanuló
Irodalom kategóriában: 11. pék osztály verse nyert, melyet a Mikuláshoz írtak
A legaktívabb osztály az adventi programokban a 11. pék osztály volt.
A sütiverseny és a tárlat díjazottjai könyvjutalmat, a legaktívabb osztály szaloncukrot kapott.
Gratulálunk a díjazottaknak!
Ezután a 11. pék osztályos tanulók – Berecz Dániel, Elekes Edina, Faragó Tibor, Kádas János, Kovács István Nickmann Ádám, Szép Noémi – Csukás István: Sün Balázs verses meséjét adták elő. A számot betanította: Csapiné Eperjesi Melinda tanárnő.
A próza után Dominik Ági – „énekes vendégünk” – Pásztor Anna szerzeményét, Márti dalát adta elő gitárkísérettel.
Szabó T. Anna novelláját Dr. Kovács Márta tanárnő tolmácsolásában hallhattuk.
A következő műsorszámot Antal Bernadett tanárnő tanította be a XII. osztály „vegyes szinkronúszó csapatának” – Gémes Martin, Kovács Mihály, Sipka Erika, Szabó Csaba tanulóknak.
A színvonalas és tartalmas karácsonyi műsort Szegváriné Farkas Gabriella tanárnő énekszáma zárta. A Mozart című musicalből a Csillagok aranya című dalt hallhattuk.
A műsorközlő: Kocsondi Antónia Márta igazgató-helyettes az alábbi idézettel búcsúzott a közönségtől:
„A házakban mindenhol kalács illatozzon,
fenyőfák alatt gyertyaláng ragyogjon.
Szívekbe költözzék nyugalom, szeretet,
hozzon a karácsony békét és örömet!”

2018. december 21-én a téli szünet előtti utolsó tanítási nap volt  / minden óra megtartva

2018. december 22-től – 2019. január 2-ig téli szünet