2018. október

2018. október 4-én a Szent-Györgyi Agórában iskolánk is bemutatkozott a pályaorientációs napon.
A Délmagyarország napilap képei az eseményről:
A cikk:

2018. október 5-én Intézményi tanfelügyeleti ellenőrzés volt.

2018. október 5-én 10:00 órakor rádiós megemlékezést tartottunk az Aradi vértanúk napja alkalmából.

2018. október 8-án, 9-én és 10-én az Agrárkamara szervezésében nyílt nap volt az iskolánkban.
Csongrád megye általános iskoláiból érkeztek tanulók, akik Igazgató Úr intézményi bemutatása után betekinthettek az oktatott szakmák, tanműhelyek munkáiba.A pék tanműhelyben kalácsot fontak, a hústanműhelyben kolbászt töltöttek, bejárták a tanműhelyeket, ismerkedtek a gépekkel, technológiákkal.
A laborban az élelmiszer vizsgálat, érzékszervi vizsgálatok játékos bemutatása volt.
A látogatás végén megkóstolták az általuk készített kalácsot, zsemlét, kóstolót kaptak a hústanműhely termékeiből is.

2018. október 10-én 7. órában Iskolagyűlést tartottunk.

színház 1 színház 2 színház 32018. október 11-én a Szegedi Nemzeti Színház nyílt napot tartott a város és a környező települések diákjainak. Iskolánkat a XI. osztály képviselte a kísérő tanár, Mucsi Mária osztályfőnök vezetésével.
színház 4 színház 6 színház 5A látogatókat Barnák László főigazgató és Maláj György drámapedagógus, a  színház szervezési osztályának munkatársa fogadta. 10:00 órától kisebb csoportokban járták be a színház épületét tanulóink. Bepillantottak egy énekórára, beszédtechnika-órára. Jelmezeket, kalapokat próbáltak fel. színház 7 színház 8 színház 9Raktárakba, és az épület olyan zegzugaiba is bementek, ahová nézőként nem juthattak volna el.
Tartalmas, élményekben gazdag délelőtt volt számukra.

Budapest 2Budapest 3Budapest 12018. október 13-án Budapesten a Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskolában rendezték meg a XVII. Pék Hagyományőrző, az V. Pozsonyi kifli készítő, a II. Mézeskalács-díszítő és az I. Konyakmeggy-készítő Versenyt.
Budapest 4 Budapest 5 Budapest 6Iskolánkat Kovács Enikő 10. pék osztályos tanuló képviselte a mézeskalács sütő és készítő versenyen.
Sárközi Erika 11. pék tanuló pozsonyi kifli sütésben versenyzett. Mindketten ezüstérmesek lettek.
Felkészítő tanáruk: Zelenka Ferenc szakoktató
Gratulálunk az elért eredményekhez!

2018. október 13-án szombaton, az  áthelyezett munkanapon 9:00-12:00 óráig Sport-és egészségnapot tartottunk a tornateremben. Ezen az eseményen az iskola minden tanulója részt vett. 9:00 órakor a gyülekező után közös bemelegítés, majd 2 kör futás az udvaron. 9.40-től kezdődtek a floorball és a kapitánylabda játékok. A játékidő: 2×5 perc volt.
Az “A” csoportban a 9.HP, 9.PC, 10. HP, 11.HP
A “B” csoportban a 11.P, XI. XII. osztály versenyzett.
11:30-tól az “A” és a “B” csoport győztesei játszottak.
11:40-től kispályás labdarúgó-mérkőzést játszott a XI. és a XII osztály 5-5 fő részvételével.
A nap eseményit összefoglaló video itt és a honlapunk archívumában is elérhető.
Eredmények:
Kapitánylabda “B” csoport: I. helyezett XI.; II. helyezett 11. P; III. helyezett XII.
Kapitánylabda “A” csoport:
I. helyezett 10. HP; II. helyezett 9. PC; III. helyezett 9. HP; IV. helyezett 11. HP
Floorball:             I. helyezett 11. P; II. helyezett XII.
Kispályás foci:     I. helyezett XI., II. helyezett XII.

közlekedés 1 közlekedés 6 közlekedés 32018. október 16-án a Napfénypark parkolójában rendezték meg a “Biztonságos közlekedés egy életúton” programot, közlekedés 4 közlekedés 2 közlekedés 7melyen iskolánkból a 11. pék, a 9. pék-cukrász és a 11. pék-húsfeldolgozó osztály tanulói vettek részt 10:00 órától. Kísérőtanár: Csapiné Eperjesi Melinda és Ferencvári Dóra

kenyer3 kenyer4A svájci székhelyű Pékek Világszövetsége 2001-es kongresszusán döntött úgy, hogy október 16. legyen a KENYÉR VILÁGNAPJA. A világnap célja, hogy bemutassa a világ legfontosabb élelmezési cikkének – az életfontosságú ásványi anyagokat tartalmazó, fontos energiaforrásnak –, a kenyérnek a jelentőségét.

kenyer2 kenyer1Az ünnep alkalmat ad arra is, hogy a pékek áldozatos munkájára és a kenyér jelentőségére a nagyközönség figyelmét is felhívják.
A képeken a tanműhelyünkben készült kenyerek láthatók. A nap érdekessége a 2 méter hosszú bagett.

Börze 22018. október 18-án és 19-én Pályaválasztási napok voltak az IH Rendezvényközpontban.
Börze 1Börze 3Mindkét napon 10:00-től 16:00 óráig vártuk szeretettel a pék, cukrász és húsfeldolgozó szakmák iránt érdeklődőket, valamint az élelmiszeripari szakgimnázium leendő diákjait! Lehetőség volt magasságot mérni bagettométerrel!
Esti képzéseinkre is lehet még jelentkezni!

2018. október 18-án pályaválasztási foglalkozást tartottunk a Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskolában

2018. október 19-én pályaválasztási foglalkozást tartottunk a Sólyom utcai Általános Iskolában

2018. október 19-én 11:05-től ünnepi megemlékezést tartottunk az 1956-os forradalom és szabadságharc napja alkalmából a tornateremben.
A műsort előadták a XII. osztály tanulói.
Felkészítő tanár: Vekety László

2018. október 22-én pihenő nap volt.

2018. október 23-án ünnepnap volt.

2018. október 29-től november 4-ig őszi szünet / 1. nap 2018. november 5. „A” hét hétfő