2018. Május

2018. május 1-je ünnepnap volt!

2018. május 3. a végzős tanulóknak az utolsó tanítási napja volt. A 8. órában ballagási főpróbát tartottunk.

2018. május 3-án 14:45-től osztályozó értekezlet volt a végzősöket tanító tanároknak

2018. május 4. 16:00 órától Ballagás

ballagás 32018. május 4-én 16:00 órakor kezdődött a ballagás.
A végzős osztályok az iskolazászló útmutatásával Igazgató Úr vezetésével osztályfőnökeikkel végigjárták utoljára az iskola épületét a számukra utoljára megszólaló csengő hangja után.
ballagás 9 A tornateremben a meghívott vendégek, szülők, diákok, tanárok jelenlétében ballagási műsor volt.
A műsorközlő, Sárközi Enikő XI. szakközépiskolai osztály tanulója, köszöntötte a ballagókat:
XII. szakközépiskolai osztályt – XV. szaktechnikus osztályt osztályfőnök: Csabáné Neogradi Irén tanárnő, 11. húsfeldolgozó osztályt – osztályfőnök: Csóti Ildikó tanárnő, 11. pék osztályt – osztályfőnök: Kispéter Olga tanárnő, majd felkérte Dombovári Tamás igazgató urat ünnepi beszéde megtartására.
ballagás 10Stul Nikolett és Szép Noémi 11. pék osztályos tanulók búcsúztató beszédet mondtak az alsóbb évfolyamok tanulóinak nevében, majd a végzősök nevében Zerza Péter XII. szakközépiskolai osztály tanulója búcsúzó beszédét hallgathatták meg a jelenlévők.
Ezután az iskolazászló átadása következett. A zászlót átadta: Viski Dávid XII. szakközépiskolai osztály tanulója, Faggyas Cintia 11. húsfeldolgozó osztályos tanuló, Sipka Andor 11. pék osztályos tanuló.
A zászlóra szalagot kötött Lengyel Barbara 11. pék osztályos tanuló.
A zászlót átvette: Gémes Martin XI. szakközépiskolai osztály tanulója, Kapocsi Balázs és Sárközi Erika 10. húsfeldolgozó-pék osztályos tanulók.
ballagás 16Dombovári Tamás igazgató úr jutalmakat adott át: Balogh László 11. húsfeldolgozó osztályos tanulónak a Húsfeldolgozó Szakma Kiváló Tanulója Versenyen elért 2. helyezéséért, Bús Borbála XV. szaktechnikus tanulónak kiemelkedő tanulmányi munkájáért, Gyuris Fanni 11. pék osztályos tanulónak kiemelkedő közösségi munkájáért, Lengyel Barbara 11. pék osztályos tanulónak szakmai versenyeken nyújtott teljesítményeiért, Erdélyi Róbert XII. szakközépiskolai osztály tanulójának kiemelkedő közösségi munkájáért, Kucsera Zoltán XII. szakközépiskolai tanulónak jó tanulmányi munkájáért. Az Országos Természettudományi Versenyen elért 1. helyezésért jutalomban részesült Erdélyi Róbert, Kucsera Zoltán és Zerza Péter XII. szakközépiskolai osztályos tanulók.
ballagás 2Az Erasmus + pályázat keretében a 6 hetes finnországi és franciaországi szakmai gyakorlatot igazoló EUROPASS igazolványt vehetett át: Asztalos Sándor, Szűcs Adrián 11. húsfeldolgozó osztályos tanulók,Albecz Benjamin, Andrási Szabolcs, Törőcsik Kitti XV. szaktechnikus tanulók, Búcsú Péter,Kapocsi Balázs, Knébelspisz Vajk 10. húsfeldolgozó osztályos tanulók,Balázs Dániel, Gera László, Márta Katalin, Sipka Andor 11. pék osztályos tanulók.
Vekety László tanár úr az iskola alapítványának kuratóriumi titkára is jutalmazta a ballagókat.ballagás 18
Jutalmat kapott: Hegedűs Attila XII. szakközépiskolai tanuló a kollégiumban végzett közösségi munkájáért, Viski Dávid XII. szakközépiskolai tanuló jó tanulmányi eredményéért és kitartó szolgalmáért, Faggyas Cintia 11. húsfeldolgozó osztályos tanuló kiemelkedő közösségi munkájáért,
Sipka Andor 11. pék osztályos tanuló a Pék Szakma Kiváló Tanulója Versenyen elért 6. helyezésért és tanulmányi munkájáért.
Csóti Ildikó tanárnő a Diáktanács vezetőjeként jutalmazta Erdélyi Róbert és Kucsera Zoltán
XII. szakközépiskolai osztály tanulóit a Diáktanácsban végzett kiemelkedő munkájukért.
A Szózat elhangzása után az osztályok az udvaron elengedték a lufikat.
Az eseményről készült képgaléria a honlapunk archívumában található!
A ballagási kisfilm itt tekinthető meg!

2018. május 7-én írásbeli érettségi volt magyar nyelv és irodalomból

2018. május 8-án írásbeli érettségi zajlott matematikából

2018. május 9-én a történelem írásbeli érettségi megtörtént

Gong 3 Gong 1Gong 22018. május 9-én 13:00-14:00 óráig a zsibongóban a Sun Gong együttes (Alice és Ervin) hangfürdőjén vettek részt az érdeklődő diákjaink, tanáraink és az iskolánk dolgozói.

2018. május 10-én tanulóink angol nyelvből írásbeli érettségiztek

HMvhely2018. május 10-én nyílt meg a 25. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Hódmezővásárhelyen. Iskolánkból a 10. húsfeldolgozó osztályos tanulók vettek részt az eseményen, és a felállított pavilonban az érdeklődő látogatóknak bemutatták iskolánkat is. A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara látta vendégül a tanulókat.
Kísérőtanár: Harmatosné Ráczi Erika

2018. május 11-én a német nyelv írásbeli érettségi volt

2018. május 14. tanítás nélküli munkanap volt

2018. május 14. szakmai írásbeli vizsgák voltak a végzős szakközépiskolai és szaktechnikus tanulóknak

2018. május 15. biológia érettségi volt

2018. május 21. munkaszüneti nap volt/ Pünkösd hétfő

2018. május 25-27.  Az Oskola utca idén is a Civilek Utcájává változott a Hídi vásár idejére, a legkülönfélébb tevékenységeket ellátó szervezetek, alapítványok és egyesületek munkájával és törekvéseivel ismerkedhettek meg az érdeklődők. A kiállítók interaktív bemutatókkal, gyerekfoglalkozásokkal és játékos programokkal készültek.
Iskolánk is bemutatkozott mindhárom napon 10:00-20:00 óráig.
Termékbemutató,húsipari gépek bemutatója, pékáru kóstolás és vásár, mézeskalács díszítés várta az érdeklődőket.
Bemutattuk képzéseinket, termékeinket.
Az eseményről készült video itt tekinthető meg.

2018. május 28-án a Mátrix Közhasznú Alapítvány könyveket adományozott iskolánk tanulói és tanárai számára.
Az alábbi címen találhatók képek az adományozásról:

2017. május 31 – június 1. pék szakmai vizsga volt.