2017. december

2017. december 6-án nyílt nap volt az iskolában.

2017. december 11-én 15: 00 órától rendezte meg iskolánk az 1-es teremben a hagyományos karácsonyi sütiversenyt és teadélutánt. 7 nagyon finom süteményt lehetett kóstolni és zsűrizni.
Süti 6 Süti 5 Süti 3

A kellemes délutánon egy süteményfelismerő verseny is volt.
kari_sutiAz elkészített finomságokra helyben lehetett szavazni, de facebookon is lehet lájkolni a képeket.
Eredményhirdetés a karácsonyi műsor délutánján lesz.
Tárlat 7 Tárlat 6 Tárlat 1A zsibongóban hétfő óta lehet megtekinteni a karácsonyi tárlatra érkező munkákat is, amelyre szintén lehet lájkot tenni a facebookon keresztül.

2017. december 17-én hazaérkeztek tanulóink a finnországi Tamperéből a 6 hetes szakmai gyakorlatról, mely az ERASMUS + program keretében valósult meg.

2017. december 20-án rendezte meg iskolánk hagyományos karácsonyi műsorát a tornacsarnokban. Feldíszített karácsonyfa, gyertyákkal berendezett adventi asztal, kellemes zene fogadta a vendégeket, iskolánk nyugdíjas pedagógusait, tanárait, egykori és leendő diákjait.
Iskolánk igazgatója, Dombovári Tamás meggyújtotta az ünnepi gyertyát, amellyel kezdetét vette a műsor.karácsony 1Elsőként a XII. osztály tanulói adtak elő egy népi betlehemes játékot. Közreműködött: Kiss Róbert, Kugel Richárd, Matuszka Nikolett, Pomázi János, Pomázi Sándor. A darabot betanította Dr. Kovács Márta tanárnő.
A 10. pék osztály tanulói a Rómeó és Júlia című musical báli jelenetét mutatták be.
A táncot betanította Csóti-Gyapjas Dóra és Csapiné Eperjesi Melinda tanárnő.
Ezután a Ritmus Tánc –és Fitness Stúdió műsora következett. Vezetőjük: Tombácz Hajnalka.
A táncosok: Faragó Réka, Ferenczi Fanni, Gulyás-Szabó Nikolett.
A jó hangulatot tovább fokozta a Ritmus BOOM csapat műsora.
karácsony 2A tánc után ének következett. Szegváriné Farkas Gabriella tanárnő és Gera Pál iskolánk egykori tanulója duettet énekelt Prayer címmel.
A műsorszámokat megszakítva került sor a Karácsonyi sütiverseny és a Karácsonyi tárlat eredményhirdetésére. A díjakat Dombovári Tamás igazgató úr adta át.
A sütiversenyen első helyezett Sárközi Erika 10. HP osztályos tanuló Fekete erdő tortája lett. A második helyezett Stul Nikolett 10. pék osztályos tanuló által sütött almás beigli.karácsony 3
A harmadik helyezést Fátyol Szabolcs 10. pék osztályos tanuló kapta a kókuszgolyó készítéséért.
A Karácsonyi tárlat díjazottjai: 1. helyezett Szép Noémi 10. pék osztályos tanuló, 2. helyezett Kucsera Zoltán XII. osztályos tanuló.
Gratulálunk a díjazottaknak!
Karácsony alkalmából a végzős tanulók a szalagavató bálra készülő bécsi keringőből adtak ízelítőt. Felléptek: Viski Dávid, Farkas Kinga, Pomázi János, Káity Renáta, Pomázi Sándor, Matuszka Nikolett, Erdélyi Róbert, Turcsik Tímea XII. osztályos tanulók.
A táncot betanította: Csapiné Eperjesi Melinda tanárnő és Vekety László tanár úr.
Gera Pál egy kedves karácsonyi dalt is előadott Let it snow! címmel.
Lackfi János: A postás rajong című novelláját a XI. osztály tanulói adták elő.
A darabot betanította: Antal Bernadett tanárnő.
Közreműködtek: Sárközi Enikő, Sipka Erika, Szabó Csaba, Kovács Mihály, Gémes Martin.
A 10. évfolyam tanulóinak közös varázslata – a „fehér kezek” – mindenkit ámulatba ejtett, melyet UV fény segítségével tekinthettünk meg.
Fantasztikus kéz-és fényjáték kápráztatta el a közönséget, búcsúzva a 2017-es évtől, megidézve a tél, a csillagok, a fény, a karácsony, az angyal, a hit hangulatát.
A zene és a felvillanó kezek összhangja, dinamikája magával ragadta a nézőket.
A műsorszámot betanította: Harmatosné Ráczi Erika tanárnő
A műsorközlő: Bús Borbála XV. osztályos tanuló az alábbi idézettel búcsúzott a közönségtől:
„A házakban mindenhol kalács illatozzon,
fenyőfák alatt gyertyaláng ragyogjon.
Szívekbe költözzék nyugalom, szeretet,
hozzon a karácsony békét és örömet!”

2017. december 22-én tanítás nélküli munkanap volt.

2017. december 23 – 2018. január 2-ig  Téli szünet — /utolsó nap : december 21. (csüt.) — első nap: január 3. (szerda) ‘A’ hét/

A szünet utáni 1. tanítási nap  2018. január 3.   „A” hét