2016. szeptember

Sánta Vince, aki iskolánk tanulója volt 1998-2002 között, illetve a tavalyi tanévben munkája mellett gyakorlati oktatóként is dolgozott tanműhelyünkben szép sikert ért el augusztus végén, a Gyopárosfürdőn pékeknek rendezett nemzetközi versenyen.Képtalálat a következőre: „baker clipart”

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/ket_aranyat_nyert_szegedi_a_pek/2487395/ link alatt olvasható a cikk.

Egykori diákunk az elmúlt tanévben sok új ismerettel, gyakorlati tapasztalattal gazdagította leendő pék tanulóinkat.

Gratulálunk az elért eredményhez! További sok sikert kívánunk!

2016. szeptember 1-jén 8:00-kor ünnepélyes tanévnyitóval kezdetét vette a 2016/2017-es tanév.
A 2015/2016-os tanévben kimagasló tanulmányi eredményt nyújtó és / vagy kiemelkedő közösségi munkát végző tanulók könyvjutalomban részesültek az iskola és az alapítvány részéről.

2016. szeptember 1-jén és 2-án a 9. évfolyam tanulói számára adaptációs napok voltak.

2016. szeptember 25-én a franciaországi Brestből 11 diák és 1 kísérőtanár érkezett iskolánkba.
Pék és húsfeldolgozó szakmát tanulnak, szakmai gyakorlaton iskolánk tanműhelyeiben, a PICK Szeged Zrt. –ben, az Auchanban és a Szeged Nova áruházban vannak.
A szakmai gyakorlatuk 2016. október 8-ig tart.

2016. szeptember 26-án fogadó óra és szülői értekezlet volt.

2016. szeptember 28-án iskolagyűlést tartottunk.

2016. szeptember 28-án és 29-én a nagyszünetekben a 9. évfolyam tanulóinak gólyaröptetés – vidám, játékos feladatok, vetélkedők az udvaron.

golyaavatas01 golyaavatas02 golyaavatas03

golyaavatas042016. szeptember 29-én

minden 9. osztályos tanulónak vödörben kellett hoznia a tankönyveit és a tanszereit. Ezen a napon a felsőbb évesek közül az “iskolatáskájukkal” is kitűntek a kis gólyáink.

2016. szeptember 29-én 14: 00 órától Szeged belvárosában kijelölt állomáshelyeken tréfás feladatokat oldottak meg.

golyaavatas05 golyaavatas07

2016. szeptember 30-án a nagyszünetben volt a gólyaavatás, a vetélkedők eredményhirdetése és az osztályfák ültetése.
A verseny nyertese a 9. húsfeldolgozó-pék osztály tanulói lettek.golyaavatas10golyaavatas08
Mindkét osztály 1-1 tortát kapott jutalmul, mely az iskola cukrász tanműhelyében készült.
Köszönjük a Diáktanács közreműködését!
A képeket az eseményről az iskola facebook oldalán lehet megtekinteni:

2016. szeptember 30-án kezdődött Tápén a hagyományos Szent Mihály napi búcsú.
A rendezvénysorozat egyik eseménye a „Keressük Tápé legfinomabb süteményét!” felhívásra érkezett sós és édes sütemények bemutatása, zsűrizése és eredményhirdetése volt.
A Heller Ödön Művelődési Házban 40 induló készített szebbnél szebb, finomabbnál finomabb házi készítésű terméket.
Ifjúsági kategóriában a Szegedi Szakképzési Centrum Krúdy Gyula Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Turisztikai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, a Hansági Ferenc Oktatási Alapítvány Szakiskola és a Fodor József Élelmiszeripari Szakképző Iskola diákjai mérték össze tudásukat.
Szakmai zsűri értékelt, minden egyes versenymunkáról szöveges értékelés készült.
Benevezett tanulóink:
Fulai Fanni, Kovács Zsanett 11. pék osztályos tanulók
Bácskai Ivett, Bálint – Búzás Linda, Dicső Xénia, Tősér Viktória 13. pék-cukrász osztályos tanulók
A verseny díjazottjai:
1 helyezett        Dicső Xénia                -  narancstorta
1. helyezett       Bácskai Ivett              -  sonkás –magvas csavart
2. helyezett       Fulai Fanni                 -  rétes
2. helyezett       Kovács Zsanett          -  diós és mákos pozsonyi kifli
3. helyezett       Bálint-Búzás Linda    -   felhőszelet
Iskolánk támogatta a versenyen résztvevő tanulókat.
Gratulálunk!
A képeket az eseményről az iskola facebook oldalán lehet megtekinteni: