2016. november

2016. november 7-én 6 tanuló megkezdte szakmai gyakorlatát Finnországban.

2016. november 9-én nyílt napot tartottunk a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara részvételével.

2016. november 16-án került megrendezésre a Szent-Györgyi Albert Agorában a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályaorientációs rendezvénye.
Cél a 2017/2018-as tanévre javasolt hiány-szakképesítések, a „kétkezi” szakmák bemutatása.
Iskolánk húsipari termékgyártó és pék szakmákban mutatkozott be:

Agora1 Agora3 Agora2

mézeskalács díszítés,
élménykemencében friss pogácsa sütése,
tésztafonások fortélyainak bemutatása, kolbásztöltés.
Intézményünkhöz csatlakozott a PICK Szeged Szalámigyár és Húsüzem ZRt. is.

2016. november 15-én és 16-án projektnapok voltak iskolánk minden tanulója számára. Téma: Víz – Tisza
Minden osztály 1-1 napon külön órarend szerint vett részt tematikus órákon.
Matematika órán a témával kapcsolatos számítási feladatokat oldottak meg a diákok (arány, százalék), osztályfőnöki órán filmet néztek a Tisza ciánszennyezéséről, a folyó szabályozásáról.
Nyelvi órákon (angol, német) játékos feladatokat kaptak.
Magyar nyelv és kommunikáció órán irodalmi vetélkedő, földrajzi nevek helyesírása, szövegértési feladatok megoldására került sor.
Labor gyakorlaton a szennyvíztisztítás volt a téma.
Pék technológia órán a víz szerepét hangsúlyozták a sütőiparban.
Természetismeret órákon a folyók felszínformálása, a víz kémiája, az ivóvíz szerepe került középpontba.
Mindkét napon 1-1 osztály (XIV. és 10. H) végigjárta a Rotary Tanösvényt, tanulmányozta a Tisza-Maros ártér állat-és növényvilágát, az ott élő gombákat.
projekt1116_3

projekt1116_2 projekt1116_1

projekt1116_0

2016. november 19-én rendezték meg a XV. Zákányszéki Böllérnapot.
Iskolánk tanműhelyében Fodor Gábor szaktanár készített péksüteményeket, amelyeket a Böllér-bálon lehetett megkóstolni.
A rendezvény támogatói között szerepelt intézményünk is.

2016. november 24-én és 2016. november 25-én Nagykőrösön rendezték meg az utolsó pék-cukrász Hagyományőrző versenyt.
Iskolánkat Bácskai Ivett és Váczi Ivett 13. pék-cukrász osztályos tanulók képviselték.
Felkészítő tanáruk és kísérőjük: Bozóki István szakoktató.

2016. november 26-án Népzenei találkozót tartottak Zákányszéken 5 kórus részvételével.
1kg-os foszlós kalácsokat készítettünk a tanműhelyben, mellyel a fellépőket vendégelték meg.

A Magyar Tudomány Ünnepe a Magyar Tudományos Akadémia által megrendezett országos programsorozat, amelyre 2003 óta november 3 – november 30. között kerül sor.
Az eseményfolyam egy központi gondolat köré szerveződik minden évben, amely közös szempontként érvényesül a rendezvény témaválasztásaiban és előadásaiban.
A 2016. évi Magyar Tudomány Ünnepe az „OKNYOMOZÓ TUDOMÁNY” címet viseli, ami a tudományt, mint a különböző nézőpontok találkozása mentén megnyilvánuló inspirációt hirdeti, és ami arra ösztönöz mindenkit, hogy alapos, elmélyült ismeretekre építve, tevékeny részese legyen azoknak a közösségeknek, amelyekben mindennapi élethelyzeteivel szembesül.
A Földművelésügyi Minisztérium interaktív programot szervezett 2016. november 29-én Budapesten.
Tudományos, de gyakorlatorientált feladatok megoldására került sor az agrárszakiskolák diákjainak részvételével. A program célja az agrárkutatás szerepének és jelentőségének bemutatása, és a kutatói élet népszerűsítése volt. A feladványok a klímaváltozás témájához kötődtek.
Iskolánkat a XI. A és XI. B osztályból 6-6 tanuló 2 csoportban képviselte.
Kísérőtanár: Kocsondi Antónia Márta igazgatóhelyettes, Csabáné Neogradi Irén és Mucsi Mária szaktanár

2016. november 29-én a Földművelésügyi Minisztérium a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében versenyt szervezett az agrár-szakképző iskolák diákjai részére.
A „Rejtélyes feladatok az elvarázsolt Minisztériumban” című program keretében a környezetvédelemmel kapcsolatos ismereteikről adtak számot a diákok.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES
Iskolánk 2 csapattal nevezett a versenyre:
XI.A: Erdélyi Róbert, Farkas Kinga, Kugel Richárd, Tóth Rebeka, Viski Dávid, Zerza Péter
XI.B: Andula János, Korsós Attila, Makai Bence, Pomázi Sándor, Szabó Enikő, Zsemberi Mihály
A interaktív program keretében egy zárt helyiségből kellett kiszabadulni 30 perc alatt. A tanulók számot adtak tudásuk mellett kreativitásukról, logikai képességükről, leleményességükről. Így találták meg a szoba kulcsát, sikeresen teljesítették a feladatot.bp3nov_okl
A részvételről emléklapot, oklevelet és ajándékot kaptak.

A nap folyamán ellátogattak a Mezőgazdasági Múzeumba is, ahol megnézték a hagyományos paraszti életforma eszközeit, megismerkedtek a pék és hentes szakma múltjával.
A kirándulás zárásaként belekóstoltak a Vörösmarty tér karácsonyi forgatagába.