2015. október

2015. szeptember 30-án, október 1-jén és 2-án a Fodor József Élelmiszeripari Szakképző Iskola gólyahetet tartott.
Az iskola két új osztálya – a 9. húsfeldolgozó és a 9. pék – versenyzett.
Sok érdekes és izgalmas feladatot kaptak a diákok.
2015. szeptember 30-án az iskola udvarán a nagyszünetben a 9. H osztály tanulóinak bekötött szemmel kellett cukros-zsíros kenyeret enniük, majd 2 literes üvegbe kellett ceruzát lógatniuk, amely a derekukra volt kötve.
2015. október 1-jén a 9. P osztály tanulói az iskola udvarán a nagyszünetben ettek bekötött szemmel vajas – lekváros kenyeret, majd a Gólya gólya gilice… című dalt kellett énekelniük, közben a lábuk között átnyúltak az egyik kezükkel és megfogták egymás kezét, és úgy kellett lépkedniük egy adott távolságig.
A feladatokat mindkét osztály vidáman, ügyesen hajtotta végre, az iskola tanulói is jól szórakoztak.
2015. október 1-jén a két osztály a versenyzést a belvárosban folytatta a Klauzál téren és a Kárász utcán. Az egyik helyszínen énekelni kellett, tojást görgetni a nadrágszáron át, és béka brekegéssel és béka ügetéssel ugrálni egy adott távolságot.
A másik helyszínen kólát kellett inni kézen állva, pingpong labdát kellett fújni négykézláb.

Fénykép1 Fénykép2 Fénykép4 Fénykép6
1-1 tanuló beöltözött parókába, szoknyába, álarcba, vízi pisztolyt tartott a kezében és aláírást gyűjtött a járókelőktől azzal a szöveggel, hogy: „Aláírást vagy lövök!”
3 perc alatt legalább 10 aláírásért járt 1 pont.
Közben szintén 3 perc alatt az osztályfőnöknek kellett kézi habverővel tojásfehérjét felverni olyan kemény habbá, hogy fejjel lefele tartva az edényt a kész hab ne essen ki a tálból.
Ez a feladat 2 pontot ért.
A városban mindkét osztály jól teljesített.
2015. október 2-án volt a verseny eredményhirdetése. A 9. pék osztály nyert.
Ezután a 9. osztályos tanulók elmondták az eskü szövegét is, és így az iskola „felavatott” diákjai lettek.
A tanulók jutalma csokis és puncsos sütemény volt, ami az iskola cukrász tanműhelyében készült.
Köszönjük Csóti Ildikó tanárnő és segítői munkáját (Bajusz Edina, Dicső Xénia, Tősér Viktória, Fülöp Ákos, Magyarfi Csilla)!

2015. október 2.
Tápén a Heller Ödön Művelődési Ház a Tápai Búcsú alkalmából süteménysütő versenyt hirdetett, melyre 2015. szeptember 29-ig lehetett jelentkezni édes és sós kategóriában.
A felhívás: „Keressük Tápé legfinomabb süteményét!”
Iskolánkból Szalma Brigitta és Tóth Gabriella 13. PC osztályos tanulók neveztek.
Az eseményre 2015. október 2-án pénteken került sor.
Brigitta képviselőfánkot, Gabriella túrós pogácsát készített.

tape_suti3 tape_suti4tape_suti5

Felkészítő tanáruk: Urbán Miklós
Az eredményhirdetés 2015. október 2-án 18:00 órakor volt.
Szalma Brigitta édes sütemény kategóriában 2. helyezést ért el.
Gratulálunk!

2015. október 6-án 10:00 órakor rádiós megemlékezés az Aradi vértanúk napjáról

2015. október 15-én 9:00–15:00 óráig „Szakmák az Agóra színpadán” rendezvényen vett részt iskolánk a szegedi Szent-Györgyi Agórában.
Csongrád megye iskoláinak 8. osztályos tanulóit hívták meg a rendezők erre a pályaválasztási napra. Sok diák és szülő vett részt az egész napos eseményen.
Intézményünk is bemutatkozott:
A pék szakma képviselői látvány kemencében omlós pogácsát és croissant sütöttek, gyakorló tésztából különböző fonási technikákat mutattak be, amit a jelen lévő érdeklődő kisdiákok is kipróbálhattak, valamint előre kisütött mézeskalácsot (csillag, fenyőfa stb) különböző színű glazúr anyaggal habzsák segítségével díszíthettek. Az elkészült mézeskalácsot hazavihették emlékbe.
A húsfeldolgozó szakma bemutatkozása a látványos kolbásztöltés volt, ismertették a technológiát, bemutatták a töltő működését, kezelését. A bátor, ügyes érdeklődők is kipróbálhatták a kolbász  töltését.
Iskolánk képviseletében jelen volt: Zelenka Ferenc és Kádár-Németh János szakoktatók, valamint végzős diákjaink.
A 13. pék-cukrász osztályból Szalma Brigitta és Erdélyi Róbert,
a 11. pék osztályból Szabó Enikő és Szőke Gabriella,
a 11. húsfeldolgozó osztályból Andula János és Zsemberi Mihály.

2015. október 15-én  9:00-12:00 Véradás a zsibongóban

2015. október 15-én 13:00 órakor Iskolagyűlés minden tanulónak a sportcsarnokban

2015. október 15-én 13:50-kor Iskolatitkári értekezlet

2015. október 17-én rendezték meg Budapesten a „Kenyér Világnapja” alkalmából XIV. országos pék hagyományőrző versenyt a Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskolában.
Az eseményen iskolánkat 2 fős csapatunk képviselte:
Bálint-Búzás Linda és Váczi Ivett 12.PC osztályos tanulók.
A megmérettetés alapját képezi a Hagyományok – Ízek – Régiók két kötetes gyűjtemény, mely hozzájárul a nemzeti kulturális örökség részét képező hagyományos és táj jellegű élelmiszerek megőrzéséhez és „Híressé” tételéhez.
A versenyzőknek Rongyos kiflit és Matyó perecet kellett hagyományos módon készíteni és díszesen tálalni.
A gyakorlati feladat mellett az elméleti tudásukról is számot adtak a tanulóink.
9. helyezést értek el. Gratulálunk!

A Hagyományőrző versennyel párhuzamosan került megrendezésre a II. POZSONYI KIFLI verseny, melyen Kucsera Zoltán 13. PC osztályos tanuló bizonyította gyakorlati tudását.
Ügyes kezével, szépen kivitelezett termékeivel 3. helyezést ért el, valamint az ő terméke töltelékének lett a legjobb íz harmóniája.
Felkészítő tanáruk: Máté Zoltánné szakoktató
Gratulálunk!

2015. október 21-én Nyílt nap

2015. október 22-én 10:00 órakor iskolai ünnepség az 1956-os forradalom napja alkalmából:                         Ünnepi öltözet kötelező!

2015. október 23-án Nemzeti ünnep

2015. október 26-30-ig őszi szünet