2015. december

2015. december 7-én Adventi délután volt a pék tanműhelyben.

2015. december 9-én 14:30-tól NYÍLT NAP-ot tartottunk az iskolánkban!

2015. december 12-én szombaton tanítás nélküli munkanap volt.

A Délmagyarország című napilap megbízásából a 13. pék-cukrász osztály három tanulója – Kugel Richárd, Mráz Tibor, Zerza Péter – és Bozóki István cukrász szakoktató a szegedi adventi vásárokban kapható különböző kürtöskalácsokat kóstolták, minősítették, értékelték.
A felkérés aktualitását az adta, hogy másfél hete nyilvánították hungarikummá a kürtöskalácsot, amely székely, erdélyi és magyar édesség.
A cikk itt olvasható:
A képgalériát is érdemes megtekinteni.

Az Auchan Áruház számára készítettünk az advent jegyében dekorációt pék és cukrász termékekből. A kiállítás iskolánk termékeiből december 24-ig volt megtekinthető.

Auchan_fuzer Auchan_kalacs Auchan_mezes

A termékek elkészítésében közreműködtek tanáraink:
Máté Zoltánné, Urbán Miklós, Bozóki István, Fodor Gábor, Pálinkóné Kónya Anita
Diákjaink: Bálint-Búzás Linda, Bácskai Ivett, Váczi Ivett, Dicső Xénia, 12. PC osztály tanulói.
Erdélyi Róbert, Farkas Kinga 13. PC osztály tanulói.
A dekorációt elrendezte: Tipanucz Tamás, Bigos Norbert, Kovács Béla XIV. osztály tanulói.

Auchan_dekor

2015. december 14-én 15:00 órakor kezdődött a karácsonyi sütiverseny az 1-es teremben.
A szépen feldíszített helyiségben a versenyre benevezett tanulók finomságait állították ki a szervezők.
Három kategóriában lehetett nevezni: torta, édes és sós sütemények.
A versenytermékek díszítésükben és ízvilágukban is a karácsonyt idézték.
A hangulatot bensőségessé tette a kellemes karácsonyi zene és a teaház, ahol finom fahéjas, narancsos teákat lehetett inni.
A verseny eredményhirdetése a karácsonyi műsor keretében történt.

2015. december 14 – 17. között iskolai karácsonyi tárlatot rendezünk a zsibongóban: saját készítésű rajz, festmény, grafika, makett, modell, szobor, fotó, vers, novella, stb. kiállításával

2015kari01tea

2015. december 17-én 16:00 órakor kezdődött az iskolai karácsonyi műsor a sportcsarnokban. Jelen voltak nyugdíjas pedagógusaink, egykori diákjaink, a nevelőtestület és az iskola tanulói.
Az ünnepi gyertyagyújtás után a Zeneművészeti Szakközépiskola 9. évfolyamának tanulói énekes és hangszeres produkciókat adtak elő.

2015kari032015kari04Ezután az iskola tanulói mutatták be előadásaikat. Minden osztály szerepelt egy-egy értékes műsorszámmal. Fellépett a tanári kar kórusa is citerazene kísérettel. A záró szám a Karácsonyi álom című duett dal volt, melyet Szegváriné Farkas Gabriella tanárnő és Gera Pál 13. pék-cukrász osztály tanulója adott elő.

2015kari06

Az iskolai karácsonyi műsorban adta át Dombovári Tamás igazgató úr a karácsonyi sütiverseny – és tárlat jutalmait. A karácsonyi sütiversenyben  torta és édes kategóriában készültek sütemények.

Díjazottak:
A Torta kategória győztese:
Dicső Xénia és Tősér Viktória 12. pék-cukrász osztály tanulói
Az Édes süti kategória
1. helyezett:  Bácskai Ivett és Karácsonyi Lázár Ádi 12.pék-cukrász osztály tanulói
2. helyezett: Újvári Eszter XIV. élelmiszeripari technikus tanuló
3. helyezett: Szabó Renáta és Sötét Vivien XIV. élelmiszeripari technikus tanuló
A karácsonyi tárlat jutalmazott tanulói:
Tóth Gabriella és Szalma Brigitta 13. pék-cukrász osztály tanulói
Gratulálunk a műsorban fellépőknek és a karácsonyi sütiverseny – és tárlat díjazottjainak!
Kívánunk békés, boldog karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag új esztendőt!

A Karácsonyi rendezvénysorozat részletes KARÁCSONYI programja és karácsonyi plakátja honlapunkról letölthető!

karacsony_sor

2015. december 21 – 31-ig téli szünet!