2015. április

2015. április 2-7. között tavaszi szünet volt
Utolsó tanítási nap: 2015. április 1. szerda (minden órát megtartunk)
Szünet utáni első tanítási nap: 2015. április 8. „A” hét szerda

2015. április 8-10. között Húsipari termékgyártó Szakma Országos Szakma Kiváló Tanulója versenyt rendeztek Gyulán. Iskolánkat Kis János, Kovács Árpád, Lázár Tamás végzős húsipari termékgyártó tanulók képviselték.

2015. április 14. (kedd)   9-12 óra között életmentő véradáson vehettünk részt a Fodor József Élelmiszeripari Szakképző Iskola zsibongójában. A véradásról részletes tájékoztató itt található!
Jelentkezett: 42 fő
Vért adott: 27 fő
Aktív, lelkes diákok és tanárok. Sikeres véradás! Az iskola diáklétszámának kb. 10%-a adott vért.
Véradás1 Véradás2 Véradás3

2015. április 15-én 10:00 órakor rádiós megemlékezés a holokauszt áldozatairól

2015. április 15-én jutalom kirándulás Budapestre, képek

2015. április 16-án három megtartott  tanítási óra után 10.00 – 14:30 rendezte meg a Diákönkormányzat a hagyományos  DIÁKNAPot az iskolában.
Az eseményen az iskola minden tanulója és tanára részt vett.
A megnyitó után megemlékeztünk iskolánk névadójáról, Fodor Józsefről, majd az osztályzászlók értékelése következett.
10:30-tól kezdődtek a programok a tantermekben, az udvaron, a zsibongóban, a sportpályán és a tornateremben. A programokra a diákok már előzetesen leadták jelentkezésüket.
Lehetőség volt végignézni a hústanműhely előtt egy hagyományos disznóvágást, amely sültvér kóstolóval zárult.
Az osztályok az udvaron bográcsban főzték a gulyáslevest. Ez egy igazi közösségi esemény.
Teaházban lehetett megpihenni, finom teát készíteni, teasüteményt enni, beszélgetni, zenét hallgatni.
A nap folyamán mindenki szendvicset is kapott, ami segített a feladatok közötti erőgyűjtéshez.
2 fős csapatok versenyeztek a hidegkonyhán. Előre kisorsolt recept alapján kellett elkészíteni a finomságokat.
Párhuzamosan zajlott az asztalitenisz, krimiben tudós játék, activity, foci, szkander, sakk, honfoglaló, kapitánylabda, sorverseny, röplabda, „Fodor erős embere” verseny.
Minden helyszínen a verseny végén eredményhirdetés volt.
Aki szeret énekelni, a karaoke-partyn mutathatta be tudását.
A hidegkonyha és a bográcsos eredményhirdetés után az osztályok elfogyasztották, amit készítettek.
A nap záróeseménye az osztályok közötti kötélhúzás volt.
Az eseményt a PICK SZEGED ZRT. is támogatta.

Köszönjük a Diákönkormányzat és a tanárok munkáját, a tanulók lelkes részvételét!

2015. április 20-24. között Iskolánk az Emberi Erőforrás Minisztériuma által kiírt „Határtalanul!” pályázat keretén belül 1 314 000 forint támogatást nyertünk arra, hogy megvalósítsuk a „Barangolás Székelyföld és a Dél-Alföld élelmiszeriparában” című programunkat. Részletesen a Pályázatok menüpontban olvashat erről! A sikeres projektnek köszönhetően intézményünk 20 tanulója (névsor) és 2 tanára vett részt 5 napos szakmai kiránduláson a csíkszeredai Venczel József Szakközépiskolában. Beszámoló az eseményről a ‘nemzetközi kapcsolataink‘-ban olvasható.
2015 májusában mi látjuk vendégül a csíkszeredai partner 20 tanulóját és 2 tanárát.
www.szekelyhon.ro/aktualis/csikszek/kurtoskalacssutes-es-receptcsere

2015. április 21-én és 23-án a 9. évfolyam pék tanulóinak szintvizsga volt

2015. április 23-án a  9. évfolyam húsipari termékgyártó tanulóinak szintvizsga volt

2015. április 23-án 14:45-től az iskola zsibongójában diák közgyűlést tartottunk
A titkár megtartotta beszámolóját a 2014/2015-ös tanévről.
Ezután választottunk a 2015/2016-os tanévre titkárt és 2 tagot. A szavazás eredményeként a DÖK titkára Magyarfi Csilla 11. pék- cukrász osztályos tanuló lett, a DÖK tagjai pedig Kovács Béla XIII. osztályos élelmiszer-ipari technikus tanuló és Bajusz Edina 10. pék osztályos tanuló.
Beszéltünk az iskolát érintő aktuális kérdésekről, kiemelten az intézmény és a környezet tisztaságáról.

2015. április 27-én 7. és 8. órában tartottuk iskolánkban a 2014/2015 tanév Erasmus+ pályázatának záró, beszámoló rendezvényét.
A rendezvény keretein belül a 12 diák, akik a finnországi Tampereben és a franciaországi Brestben töltöttek 6 hetet, részletesen beszámoltak egy fényképes bemutató segítségével arról, hogy milyen szakmai és kulturális programokon vettek részt, illetve elkészítették a külföldön tanult termékeket. Az utakról részletes beszámoló a ‘nemzetközi kapcsolataink2014/15 tanévi beszámolói között olvasható!

2015. április 29-én 6. órában bolondballagás

2015. április 29-én 8. órában ballagási főpróba

2015. április 29-én 14:45- től osztályozó értekezlet a végzős osztályoknak

2015. április 30-án 11:50-ig volt tanítás, utána készülés a ballagásra