Leonardo, Erasmus+ 2014/15.

Leonardo, Erasmus+ pályázatok pénzügyi beszámolói

2014/15. tanévben Brestben jártak iskolánk tanulói. A franciaországi szakmai gyakorlatra, melyet az ERASMUS+ program keretén belül valósítottunk meg. A többlépcsős kiválasztás során eldőlt, kik vehettek részt a 42 napos bresti gyakorlaton. A küldöttség tagjai:
Szabó Enikő, Kucsera Zoltán, Viski Dávid, Erdélyi Róbert, Zsemberi Mihály, Andula János
Gratulálunk eredményükhöz!
Az útról készült bemutató nap képei az archívumunkban tekinthetők meg.

Az Erasmus+ 2014-1-HU01-KA102-000197 számú pályázat a 2014/15-ös tanévben valósult meg.
A pályázat eredményei magyar nyelven:
12 tanulónk és 1 kísérő tanárunk vett részt 6 hetes szakmai gyakorlaton a 2014/15-ös tanévben külföldön az Erasmus+ 2014-1-HU01-KA102-000197. számú pályázat keretében. A pályázat lehetőséget teremtett, hogy iskolánk tanulói külföldön fejlesszék szakmai tudásukat, megismerjék a külföldi munka világát, fejlesszék nyelvtudásukat. A pályázatból finanszíroztuk a tanulók utazását repülőgéppel oda vissza, biztosításukat, a szállásukat, ékezésüket és megélhetésüket. A pályázaton kiutazók kiválasztási folyamat során nyerhették el a részvétel lehetőségét. Ennek során figyelembe vettük a tanulmányi, magatartási, közösségi, pszichológiai, szakmai eredményeiket, valamint a lehetséges résztvevők kiválasztási interjún vettek részt. A tanulók nyelvi felkészítéseken vettek részt angolból és franciából, mivel szakiskolásként gyenge nyelvi képességekkel rendelkeztek. Hat fő Franciaországba, Brest-be utazott az IFAC of Brest szakképző iskolába. Hat fő Finnországba, Tamperébe utazott, az ottani partner szakképző iskolába a Tampere College-ba. 6 fő pék, pék-cukrász szakmában, 6 fő húsfeldolgozóként dolgozott az iskolai tanműhelyekben, részben külső gyakorlati helyeken, pl. kávézó, cukrászat, hentes üzem, pékségek. A tanulók elsajátították a külföldi szakmai fogásokat, megismerték az új technológiákat, termékeket és magyar napot tartottak a fogadó intézményeknél, ahol bemutattak magyar termékeket. Tudásukat külföldön a fogadó intézménynél Europass mobilitás igazolvánnyal értékelték. Hazaérkezés után termék bemutatót tartottak, beszámoltak a külföldön szerzett tudásukról, iskolánk diákjainknak, tanárainknak, a kamara meghívottainak 2015. április 27-én. Gyakorlatukat beszámítottuk az egész éves óraszámba, gyakorlati vizsgát tettek a termékkészítésből és Europass Mobilitási igazolványt kaptak sikeres munkájuk eredményeképpen. A diákjaink és tanáraink elégedettek voltak a külföldi szakmai gyakorlattal, eredményeivel és a következő diák generációnak javasolták, hogy bátran vegyenek részt a programban, mert megérte minden szempontból. A külföldi partnerek szintén elégedettek voltak tanulóink szakmai felkészültségével, tudásával. A nyelvi kompetenciák fejlesztésénél van mit javítanunk a továbbiakban.

A pályázat eredményei angol nyelven (in english):

Vocational training for baker, baker-confectioner and butcher students in France and Finland

in the school-year 2014/15

12 students and a teacher spent six weeks during the school-year 2014-15 abroad thanks to the Erasmus+ No. 2014-1-HU01-KA102-000197 student exchange programme. The programme enabled our students to improve their skills and their knowledge of English, have information about the possibilities of getting a job abroad.

We could finance the cost of the students’ journey, accomodation, insurance, meals and their living.

The students chosen had to meet certain requirements. These involved their exam results and community work. We took into consideration their behaviour and psychological suitability. The students also took part in an interview.

The stuents participated in language course of English and French to improve their knowledge of these languages.

Six students travelled to Brest, France to the VocationaL School IFAC of Brest while six other travelled to Tampere, Finland to Tampere College. Six bakers and baker-confectioner students plus six butcher students were sent to both places. They worked in the workshops of the schools but also in cafes, at the confectioner’s, baker’s or buthcher’s in town.

Our students learned about new techniques and products. They arranged a „Hungarian Day” where they prepared typically Hungarian cakes or meat products. They were granted The Europass Mobility Certificate as proof of their competence.

After arriving home on 27th April, 2015. they held a meeting where they shared their experience with the other students and teachers of our school. They prepared the regional delicacies they learnt abroad so that everybody could taste them.

The training period abroad counted in their school-year in Hungary.

The students and the accompanying teacher were satisfied with the Erasmus+ programme to a great extent. They recommended the programme for future generations as a very good chance of enriching the period of their studies, sharing their ideas with others and learning co-operative work with people of different nationalities and cultures.

The French and Finnish teachers were satisfied with the work and skills of our students. Our only weak point was the students’ knowledge of languages, which proved to be insufficient in certain situations. We should put a greater emphasis on this field of vocational education.