Közelmúlt eseményei

2018. április 19-én 10:00 órától Diáknap volt / az első 3 óra után.
A program 10:00 órakor kezdődött a megnyitóval, majd az osztályzászlók értékelése következett.Diáknap20 Ezután az érdeklődő diákok egy hagyományos technológiával bemutatott disznóvágáson vehettek részt, majd sült vért kóstolhattak.Diáknap5
Közben az osztályokból 2-2 tanuló a bográcsos babgulyás készítését kezdte el.
Fiúk és lányok részére focibajnokság volt, a zsibongóban ping-pong egyéni fiú és lány mérkőzések zajlottak.
Diáknap15Az udvar egyik részében az erdélyi kirándulásokon tanult kürtős kalács sütéssel lehetett ismerkedni, kóstolni. Iskolánk végzett pék-cukrász tanulói készítették a tésztát, és a sütéshez szükséges parazsat is.
Az erős, jó fizikumú tanulók indulhattak a Fodor erős embere címért.
Osztályonként 3-3 fő tréfás vetélkedőben vett részt.
A finom ebéd és játékok után a napot az osztályok közötti kötélhúzás zárta.
Minden osztály kapott tortát, cukrászsüteményt, melyek az iskolánk cukrász tanműhelyében készültek.
Az esemény képes beszámolója a honlapunk archívumában található!

2018.Tiszató1 Tiszató3 április 17-én iskolánkból 20 fő a Tisza-tóhoz kirándult a Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata által kiírt pályázaton nyert pénzösszegből.
Kísérőtanárok: Gere Zsuzsanna és Csóti Ildikó
A poroszlói kirándulás programja hajókázással indult, majd ebéd után bejárták a Tisza-tavi Ökocentrumot, ahol óriási édesvízi akvárium, háziállat – bemutató, és sok kiállítás várta a tanulóinkat. Mindenki nagyon jól érezte magát.

2018. április 16-án a XII. osztály tanulói Somogyzsitvára utaztak Országos Természettudományi Versenyre, melyen az FM –s iskolák csapatai vettek részt.
Elért eredmény: I. helyezés
Felkészítő és kísérő tanár: Csabáné Neogradi Irén

2018. április 13-án 16:00 – 20:00 óráig iskolánkban is megrendeztük a Szakmák éjszakája rendezvényt.
Mottó: “Készítsd el a reggelid!”
A hústanműhelyben sertés puzzle és frissen sült  grill kolbász volt, a péktanműhelyben péksütemények készültek, az érdeklődők bepillanthattak a sajtkészítés titkaiba, a mézeskalács díszítésbe, a csokikészítésbe.
Laboratóriumi gyakorlatot is láthattak.
A Délmagyarország honlapján is található képes beszámoló a Szakmák éjszakájáról: szakmák_éjszakája_szegeden