Hústanműhely

Hústanműhelyünk 1996-ban épült, minden vonatkozó uniós szabálynak megfelel, regisztrációs számmal rendelkezik. Engedélyünk van mindenféle töltelékes hentesáru gyártására, sertés, szarvasmarha bontására, csontozására. HACCP minőségbiztosítási rendszer működik az üzemben.
A tanulók a gyakorlati idejük 2/3 részét töltik a tanműhelyben, az 1/3 részét a PICK Szeged Zrt-nél.
Az iskola a tanulók számára munkaruhát, védőfelszerelést biztosít.
A gyakorlatok 6:00-kor kezdődnek, évfolyamtól függően 6-7-8 óra időtartamban.
A hústanműhelyben gyártott termékek kereskedelmi forgalomba kerülnek.
Partnerkapcsolataink révén ipari húst, illetve kereskedelemben árusított bontott húst és hústerméket állítunk elő.
A húsipari termékgyártó szakma hiányszakmának minősül, ezért a tanulók állami ösztöndíjban részesülnek a tanulmányi eredményüktől függően.
A tanműhely korszerű, kisüzemi gépekkel felszerelt, napjaink műszaki színvonalának megfelelő. Gépeinket különböző pályázati forrásokból szerezzük be.