HÍD program

SZAKKÉPZÉSI HÍD PROGRAM

a Fodor József Élelmiszeripari Szakképző Iskolában!

Kiknek szól a program?

Olyan 15 – 23 éves személyeknek, akik legfeljebb hat általános iskolai évfolyamot végeztek el és szándékukban áll szakképesítést szerezni.

Melyek a program jellemzői?

A program két évfolyamos, nappali rendszerű képzés, melynek végén alapfokú iskolai végzettséget igazoló tanúsítványt állítunk ki.
A programban közismereti és szakmai oktatást (elméleti és gyakorlati) nyújtunk.
A program záróvizsgával, valamint részszakképesítés megszerzésére irányuló komplex szakmai vizsgával zárul. Iskolánkban a következő részszakképesítések megszerzésére van lehetőség: csontozó munkás, húskészítmény gyártó, sütőipari és gyorspékségi munkás.
A programban résztvevő tanulóknak ösztöndíj jár (első évfolyamban havonta 8 000 Ft, a második évfolyamban havonta 10 000 Ft).

Hogyan történik a felvétel?

Az általános iskola javasolhatja a megfelelő tanulókat a programra.
A tanuló vagy (kiskorú tanuló esetén) a szülő kezdeményezheti a felvételt.
Az addig megszerzett végzettséget igazoló dokumentumokat be kell mutatni.
A felvételi eljáráson a tanulónak (és kiskorú tanuló esetén a szülőnek is) személyesen meg kell jelennie.
Az iskola titkárságán történik meg a felvétel (a keretszámon belül) munkanapokon 8 és 15 óra között.

További információ:

-          telefonon: 62/548-964 / 101, 102, 108 mellék