Közhasznúsági jelentés

Az alapítvány 2015. évi beszámolója és közhasznúsági melléklete

Az alapítvány közhasznúsági tevékenységének rövid tartalmi beszámolója 2014.

Februárban az alapítvány a szalagavató bál és a szalagtűző ünnepség megrendezését támogatta. Az alapítvány 2014-ben 12 tanulónak havi 2000.-Ft – s ösztöndíj támogatást juttatott 5 hónapon keresztül, kimagasló tanulmányi eredményeikért a tanév második félévére 120 000.-Ft értékben. Tanév végén az alapítvány 16 tanulót könyvutalvánnyal jutalmazott kimagasló tanulmányi és közösségi munkájáért 64 000.-Ft értékben. A tanév folyamán  egy tanuló szociális helyzete miatt támogattuk szállásdíját a kollégiumban 12 800.-Ft értékben. A 2013. évi személyi jövedelemadó 1 % – a 70 488.-Ft volt, amelyet alapítványunk felhasznált a kimagasló tanulmányi eredményt elért tanulók –fentebb említett- ösztöndíjaira. A 2014. évi 1%-os felajánlásokból 79 442.-Ft – l részesült az alapítvány. A kapott összegből ebben az évben nem pályáztattuk támogatást a tanév rendezvényeire illetve szociális támogatásokra, mert kevés volt a kapott 1 % és támogatás a szülőktől, támogatóktól, bár megpróbáltuk a szülői értekezleten felhívni a figyelmüket erre. Sajnos a kevésbé tehetős szülők gyermekei járnak hozzánk, a munkanélküli szülő is sok, ez okozza a kevés 1%-os felajánlást. A tantestület tanév záró értekezletét támogattuk 193 250.-Ft-al. A kuratórium több alkalommal is tanácskozott az év során, ahol aktuális kérdésekről, pályázatokról döntött. Kuratóriumunk jelenleg 7 taggal- 5 belső és 2 külsős taggal- működik.

Szeged, 2014. január 20.

Csóti Ildikó                            Vekety László
Kuratórium elnöke                   kuratóriumi tag

Az alapítvány 2014. évi közhasznúsági jelentése

Az alapítvány közhasznúsági tevékenységének rövid tartalmi beszámolója 2013.

Februárban az alapítvány a szalagavató bál és a szalagtűző ünnepség megrendezését támogatta. Az alapítvány 2013-ben 9 tanulónak havi 2000.-Ft – s ösztöndíj támogatást juttatott 5 hónapon keresztül, kimagasló tanulmányi eredményeikért a tanév második félévére 90 000.-Ft értékben. Tanév végén az alapítvány 10 tanulót könyvutalvánnyal jutalmazott kimagasló tanulmányi és közösségi munkájáért 39 000.-Ft értékben. A tanév folyamán az a karácsonyi tárlatot támogattuk 6000.-Ft értékben. A Finnországból hozzánk utazott 6 tanuló és egy kísérő tanár utazási költségeihez járultunk hozzá 44 710.-Ft értékben. A 2012. évi személyi jövedelemadó 1 %- a 93 073.-Ft volt, amelyet alapítványunk felhasznált a kimagasló tanulmányi eredményt elért tanulók –fentebb említett- ösztöndíjaira. A 2013. évi 1%-os felajánlásokból 70 488.-Ft – l részesült az alapítvány. A kapott összegből ebben az évben nem pályáztattuk támogatást a tanév rendezvényeire illetve szociális támogatásokra, mert kevés volt a kapott 1 % és támogatás a szülőktől, támogatóktól, bár megpróbáltuk a szülői értekezleten felhívni a figyelmüket erre, valamint 25 vállalkozást is megkerestünk levélben, de támogatást csak cél szerint kaptunk. A tanév záró értekezletét támogattuk 171 800.-Ft-tal. A kuratórium több alkalommal is tanácskozott az év során, ahol aktuális kérdésekről, pályázatokról döntött. Kuratóriumunk jelenleg 7 taggal- 5 belső és 2 külsős taggal- működik. Hajós János nyugdíjba vonult, helyére Fodor Gábor került, aki sütős szakoktató.

Szeged, 2014. január 20.

Csóti Ildikó                        Vekety László